top of page

"Το Σχολείο μας Στο Πανελλήνιο Ted-Ed Event του ELA: Η Συνέχεια Ενός Επιτυχημένου Ταξιδιού στη Γνώση."

Στις 30 Μαρτίου 2024 στη Θεσσαλονίκη και στο cinema Olympion συμμετείχαμε στο 2ο Πανελλήνιο TED-Ed Event του ELA - Educational Leadership Association.

Στην εκδήλωση πήραν μέρος ως ομιλητές ο δημοσιογράφος Κωστής Ζαφειράκης, η συγγραφέας Κική Χατζοπούλου, ο Γιάννης Βίδρας , Ironman, Triathlete καιDiabetes Activist καθώς και ο Stand up Comedian Ανδρέας Πρίντεζης.

20 μαθητές από όλα τα σχολεία του ELA έδωσαν ομιλίες ενώ το σχολείο μας και τον Βόλο αντιπροσώπευσε η μαθήτρια μας Τυφεκιόγλου Σωτηρία. Μίλησε για την πόλη μας και για το περιβάλλον.

Επίσης, δύο μαθήτριες μας η Βασιλική Γιαννάκου και η Αλεξάνδρα Πασαλάρη αντιπροσώπευσαν το σχολείο μας σε ένα χορευτικό αφιερωμένο στις γυναίκες.

Τέλος ο πολύ γνωστός trapper Mente Fuerte έδωσε δυναμικό παρόν ξεσηκώνοντας με τα τραγούδια του όλο το κοινό .

Ευχαριστούμε όλα τα παιδιά για τη συμμετοχή και την προσπάθεια καθώς και όλους τους συναδέλφους του ELA για την άψογη συνεργασία.